Pumpkins United, turneul de reuniune al trupei Helloween, ajunge în Bucureşti în decembrie

Prima pagină » Noutăţi » Evenimente » Pumpkins United, turneul de reuniune al trupei Helloween, ajunge în Bucureşti în decembrie
În această toamnă, la cerinţa publicului, trupa Helloween porneşte în turneu cu compoziţia originală a formaţiei. Kai Hansen, Michael Weikath şi Sascha Gerstner vor încânta publicul la chitară şi backing vocal, Michael Kiske îşi va relua rolul de solist alături de Andi Deris, Daniel Löble va ţine ritmul la tobe şi Markus Grosskopf va cânta la bass. Oraşul care va da startul turneului este Sao Paulo, în 28 octombrie, urmând ca acesta să se desfăşoare pe scene din America Latină, Europa, Asia şi bineînţeles America. Turneul Pumpkins United va ajunge în România, la Romexpo, în 15 decembrie, unde pe parcursul a peste 2 ore, Helloween va purta publicul prin toată istoria sa, interpretând hiturile care i-au făcut celebri de-a lungul a peste trei decenii. „If I could Fly” va fi prezentă în playlistul live al formaţiei, alături de „Starlight”, „Murderer,” „Keeper of the Seven Keys”, „How many tears” şi alte piese ce au făcut faimoasă trupa germană. De la începuturile sale, în ultimii 35 de ani, Helloween a lansat cincisprezece albume de studio, trei albume live, trei EP-uri, și douăzeci și șapte de single-uri, şi a vândut mai mult de opt milioane de discuri în toată lumea. Au câștigat paisprezece discuri de aur și șase discuri de platină. Timp de peste 30 de ani, Helloween au încântat publicul iubitor de rock, cu ritmuri de chitară hipnotizante şi cântece memorabile. Concertul reprezintă un show ce nu trebuie ratat, membrii formaţiei menţionând faptul că un turneu de asemenea anvergură nu va mai fi realizat de către aceştia pe viitor. Biletele sunt disponibile online exclusiv în reţeaua Bilete.ro şi în format fizic în oficiile Poştei Române, în magazinele Inmedio semnalizate Bilete.ro şi în magazinele Germanos, începând cu 10.04.2017 şi au următoarele preţuri: – 150 RON – Normal Circle – 250 RON – Golden Circle (doar 300 de bilete)
Bilete Metallica M72 World Tour, 13 mai 2026, Arena Nationala
Evenimente Recomandate
The Halo Effect și Flotsam And Jetsam vin la Posada Rock Festival 2025

Horoscop
Curs valutar
Meteo

Cursul valutar BNR comunicat la data de 8 iulie 2025

EUR 1 x EUR = 5,0645 RON
GBP 1 x GBP = 5,8692 RON
USD 1 x USD = 4,3179 RON

Vezi mai multe monede →

Starea vremii pentru data de 8 iulie 2025

Acum la Bucureşti
38 °C

Cer senin

Vezi mai multe orașe →

E-zine.ro is a Thomann Partner
E-Zine
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.